Producenci
Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności 
 • certyfikat SSL
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na odstąpienie od umowy)
 
FAQ Wentylacja

Jak dobrać wentylator?

Doboru wentylatora dokonujemy w oparciu o wiedzę o całkowitym zapotrzebowaniu objętości wymienianego powietrza w obiekcie w ciągu 1 godziny /kubatura x krotność wymiany/. Z wykresu charakterystyki wentylatora: zdolność sprężania (Pa) w funkcji wydajności (m3/h) wyznaczamy punkt, który spełni nasze wymogi tych dwóch parametrów.

Co to jest timer w wentylatorze ?

Układ elektroniczny powodujący przedłużone działanie wentylatora po jego wyłączeniu /zwłoka czasowa/.

Jak podłączyć wentylator z timerem?

Konieczne jest zasilanie trzyżyłowe: zero robocze, faza załączająca z włącznika zewnętrznego lub obwodu oświetlenia, faza podtrzymująca pracę "na zwłoce" od 1 do 20 min. - bezpośrednio z puszki.

Co to jest higrostat w wentylatorze?

Układ elektroniczny pobudzający wentylator do pracy, po przekroczeniu zadanego progu wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Jak podłączyć wentylator z higrostatem?

Dopuszczalne jest zasilanie dwużyłowe: zero robocze + faza z puszki /wówczas wentylator działa w trybie automatycznym - załącza się po przekroczeniu zadanego progu wilgotności i kończy pracę po osiągnięciu dopuszczalnego, zadanego progu wilgotności powietrza/. Wentylator tego typu posiada integralnie "timer", który można uaktywnić na drodze zasilania trzyżyłowego: zero robocze, faza załączająca, faza podtrzymująca pracę "na zwłoce" od 1 do 20 min./patrz wentylator z timerem/. Nadrzędną funkcją tego układu jest jednak higrostat, który załącza się automatycznie po wykryciu zwiększonej wilgotności powietrza.

Co to jest czujnik ruchu?

Układ elektroniczny pobudzający wentylator do pracy na skutek ruchu osoby wchodzącej do pomieszczenia.

Jak podłączyć wentylator z czujnikiem ruchu?

Podłączenie na przewodzie dwużyłowym: zero robocze + faza, czujka ruchu pobudza wentylator do pracy, po ustaniu ruchu w pomieszczeniu działa "timer" - zwłoka czasowa do 1 do 20 min.

Do czego służy zawór zwrotny w wentylacji?

Zawór zwrotny zapobiega cofaniu się powietrza w stosunku do założonego kierunku jego przepływu /ciąg wsteczny w kominie, awaria wentylatora w układzie, wzrost ciśnienia w stosunku do mocy wentylatora itp…

Czy wentylatory VENTS/J.Słomczewska można montować w suficie?

Tak, w normalnych warunkach użytkowania domowego, w przypadku montażu w lokalach użyteczności publicznej /nieprzerwane, wielogodzinne działanie/ - niegwarantowane poprawne działanie.

Jaki wentylator można stosować "pod prysznicem"?

Tylko i wyłącznie wentylator niskonapięciowy - 12 V, z montażem transformatora jedynie poza pomieszczeniem.

Co to jest średnica wentylatora?

Wymiar średnicy otworu przyłączeniowego wentylatora do kanału lub otworu wentylacyjnego

Co to jest wydajność wentylatora?

Jest to zdolność wentylatora do przetłaczania określonej objętości powietrza w jednostce czasu wyrażona w m3/h.

Co to jest spręż wentylatora?

Jest to zdolność wentylatora do wytworzenia ciśnienia dynamicznego do pokonywania oporów przepływu powietrza tłoczonego w systemach wentylacyjnych wyrażona w Pa.

Gdzie zamontować wentylator?

W przypadku wentylacji miejscowej obsługiwanej przez wentylator w pomieszczeniu, stosujemy zasadę maksymalnego oddalenia wentylatora od nawiewnika, z sugestią montażu wentylatora w strefie podsufitowej.

 

 W jakich temperaturach można stosować systemy Domus & Vents?

Zakres temperaturowy dla systemów D&V to od -20 do +60°C.

Czy kanały Domus & Vents nadają się do odprowadzania oparów z okapów kuchennych?

Tak gdyż temperatura za wentylatorem w okapie nigdy nie przekracza +60°C.

 

Co to jest wentylacja naturalna - grawitacyjna?

Jest to wentylacja wykorzystująca naturalne zjawiska fizyczne - różnice ciśnień, różnice temperatur, strefy nasłonecznienia czy występowania wiatrów. Jest to wentylacja całkowicie nieprzewidywalna i niesterowalna, w większości działająca wbrew naszym oczekiwaniom.

Co to jest opór przepływu powietrza?

Jest to opór wywołujący spadek ciśnienia na na wszystkich elementach składowych systemu wentylacyjnego na skutek tarcia i zawirowań strugi powietrza, który musi byś pokonany przez wentylator wywołujący ruch tego powietrza.

Co to jest krotność wymiany powietrza?

Jest to doświadczalnie ustalona i zalecana krotność wymiany całej objętości powietrza wentylowanego obiektu w ciągu godziny /kubatura w m3 x ilość wymian /h = całkowita objętość wymienianego powietrza w ciągu godziny (m3/h).

Z czego wykonano systemy Domus & Vents/ J.Słomczewska ?

Kanały wentylacyjne wykonane są z PCV, kształtki z PS.

Z czego wykonano kratki Domus & Vents?

Kratki i zakończenia wentylacyjne wykonane są z PS lub ABS.

Czy sam dam radę złożyć system wentylacyjny z elementów Domus & Vents?

Jak najbardziej tak, kanały przycinamy standardowym brzeszczotem do metalu, elementy kanałów i kształtek łączymy wzajemnie "na wcisk" /łączniki typu mufa lub nipel/, bez konieczności klejenia, możliwe dodatkowe lecz niekonieczne opasanie złączy taśmą samoprzylepną PCV /w ofercie/.

Który system lepszy: płaski czy okrągły?

Najważniejszy jest odpowiednio dobrany przekrój kanału do określonych potrzeb. Przy jednakowej powierzchni przekroju preferowany jest przekrój okrągły powodujący mniejsze spadki ciśnień w systemie, jednak ze względów przestrzenno-montażowych możliwe jest zastosowanie zbliżonych parametrami przekrojów prostokątnych.

Zródło: DomusVents

uwaga !

Uwaga ! W okresie świateczno noworocznym zamówienia złożone po godzinie 12:00 dnia 20.12.2019 będą realizowane po 03.01.2020 

 • wentylatory

  Najlepsze

  wentylatory 

 • Nawiewniki Okienne

  Nawiewniki Okienne ! Największy wybór , Najlepsze ceny, Montaż 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl