Producenci
Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności 
 • certyfikat SSL
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na odstąpienie od umowy)
 
Wentylacja Decentralna - najczęstsze pytania

CO TO JEST WENTYLACJA DECENTRALNA ?

Wentylacja decentralna jest to system wykorzystujący pojedyncze urządzenia z wbudowanym wymiennikiem ciepła. Poprzez ich cykliczną pracę możemy uzyskać skuteczną wentylację wraz z odzyskiem ciepła w pojedynczych pomieszczeniach w których dane urządzenia są zamontowane.

KIEDY STOSOWAĆ WENTYLACJĘ DECENTRALNA?

Wentylację decentralną warto stosować w przypadku gdy w domu lub mieszkaniu nie mamy możliwości poprowadzenia sieci kanałów wentylacyjnych oraz wystarczającego miejsca do umieszczenia centrali wentylacyjnej. W takim wypadku urządzenia VENTO EXPERT czy FRESHBOX montowane w ścianie zewnętrznej budynku zapewnią nam stałą wymianę powietrza w poszczególnych pomieszczeniach dzięki czemu pozwolą pozbyć się problemu wilgoci.

CO ZYSKUJE STOSUJĄC URZĄDZENIA W SYSTEMIE WENTYLACJI DECENTRALNEJ?

Korzystając z systemu wentylacji decentralnej otrzymują Państwo świeże i czyste powietrze. Doskonała izolacja urządzeń zapewnia komfort dla użytkowników nawet podczas snu. Urządzenia mają nowoczesny i estetyczny design, a dzięki najwyższej jakości wymiennikom możemy cieszyć się skutecznością odzysku ciepła do 97%.

CZYM RÓŻNI SIĘ WENTYLACJA DECENTRALNA OD WENTYLACJI CENTRALNEJ?

Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma systemami jest brak konieczności prowadzenia sieci kanałów w systemie decentralnym. Wentylacja centralna składa się z rekuperatora oraz rozprowadzonej sieci kanałów. W systemie decentralnym urządzenia montowane są w ścianach w układach jednorurowych lub poprzez ścienne rekuperatory z osobnymi kanałami nawiewno-wywiewnymi.

CZY WENTYLACJA DECENTRALNA JEST EKONOMICZNA?

Jest to bardzo energooszczędne rozwiązanie. Urządzenie FRESHBOX 120 o wydajności do 120 m3/h pobiera tylko 0,39 kW. Standardowo wyposażonej jest w wentylatory EC, a wydajność rekuperatora mieści się w zakresie 82 do 92%. Małym kosztem nakładów inwestycyjnych oraz niewielką ilością prac budowlanych otrzymujemy system wentylacyjny na najwyższym poziomie.

WENTYLACJA DECENTRALNA W BUDOWNICTWIE WIELORODZINNYM?

Aby cieszyć się zaletami wynikającymi z posiadania wentylacji mechanicznej nie musimy być posiadaczami domu jednorodzinnego. Urządzenia VENTO EXPERT z powodzeniem wykorzystywane są w nowo budowanych apartamentowcach jak i budynkach z tak zwanego starego budownictwa. Wystarczy otwór w zewnętrznej ścianie budynku o średnicy 160 [mm]. Po zamontowaniu kilku jednostek urządzenia mogą komunikować się pomiędzy sobą za pomocą modułu WiFi i działać w naprzemiennych cyklach. Pozwoli nam to zapewnić cyrkulację powietrza w całym mieszkaniu.

DECENTRALNA, A OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ?

W istniejących obiektach takich jak szkoła czy przedszkole zazwyczaj nie ma już możliwości zastosowania klasycznej instalacji wentylacyjnej. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj rekuperator CIVIC marki Blauberg. Urządzenie jest w stanie zapewnić wentylację dla całej sali lekcyjnej. Rekuperatory posiadają wbudowane filtry G4 i F8 dzięki czemu dostarczane świeże powietrze jest i pozbawione niemal wszystkich zanieczyszczeń.

CZY URZĄDZENIA W SYSTEMIE WENTYLACJI DECENTRALNEJ SĄ GŁOŚNE?

Urządzenia marki Blauberg są bardzo ciche i dobrze zaizolowane zarówno jeśli chodzi o emisję jak i wygłuszenie hałasu ulicznego. Średnio generowany hałas jest na poziomie 25-30 dB(A). Żadne z urządzeń wykorzystywanych w tym systemie nie generuje większego poziomu hałasu niż 38 dB(A) przy maksymalnych parametrach pracy.

CZY URZĄDZENIA DO WENTYLACJI DECENTRALNEJ MOŻNA ZAMONTOWAĆ SAMEMU?

Montaż jednostek, można wykonać całkowicie samodzielnie. Rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na zainstalowanie urządzenia bez pomocy profesjonalnego sprzętu budowlanego. Niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie otworów w ścianie oraz doprowadzenie zasilania.

JAKI JEST OKRES GWARANCJI NA URZĄDZENIA ORAZ CO JAKI CZAS ZALECA SIĘ WYMIANĘ FILTRÓW?

Na urządzenia marki Blauberg z zakresu wentylacji decentralnej obowiązuje dwu letnia gwarancja od daty sprzedaży przez sieć handlu detalicznego. Filtry zaleca się wymieniać 3-4 razy w roku. Jednak jeżeli jednostka pracuje w otoczeniu powietrza o zwiększonym zanieczyszczeniu, stan filtrów należy sprawdzać na bieżąco co drugi miesiąc.

uwaga !

Uwaga ! W okresie świateczno noworocznym zamówienia złożone po godzinie 12:00 dnia 20.12.2019 będą realizowane po 03.01.2020 

 • Nawiewniki Okienne

  Nawiewniki Okienne ! Największy wybór , Najlepsze ceny, Montaż 

 • wentylatory

  Najlepsze

  wentylatory 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl