Producenci
Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności 
 • certyfikat SSL
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na odstąpienie od umowy)
 
Promocje
Kratka okrągła fi 150mm, MW150 kos Złota
Kratka okrągła fi 150mm, MW150 kos Złota
20,38 zł 12,50 zł
szt.
Poradnik : 4 kroki zdrowej wentylacji

Problem, na który często nie zwracamy uwagi...

Żyjemy w świecie nasyconym zdobyczami nowoczesnej technologii, wypełniającymi naszą codzienność. Wszyscy odczuwamy zarówno ich dobroczynny wpływ, poprawiający nasz standard życia, jak i związane z nimi skutki uboczne. Nasze mieszkania stają się coraz częściej bardziej szczelne, poprzez powszechne stosowanie nowoczesnych okien i drzwi, co powoduje wzrost poziomu wilgoci i w konsekwencji prowadzi do rozwoju toksycznych pleśni, powodujących alergie i wpływających ogólnie na stan naszego zdrowia i samopoczucia.

...jego rozwiązaniem może być skuteczna wentylacja

Aby zapobiec konsekwencjom niewłaściwej cyrkulacji powietrza, należy w procesie budowy czy remontu domu uwzględnić instalację wentylacji mechanicznej (najlepiej przy pomocy wykwalifikowanego fachowca). W przypadku, kiedy ze względów konstrukcyjnych nie można zaprojektować wentylacji od podstaw, aby poprawić mikroklimat w mieszkaniu można zastosować różne urządzenia wentylacyjne, takiej jak: nawiewniki okienne, wentylatory domowe (do zastosowania np. w łazience, kuchni, garderobie).

Wspieramy Twój właściwy wybór

Podstawą skutecznej wentylacji mechanicznej jest właściwy dobór wydajności urządzeń wywiewnych (wentylatorów). W zalewie produktów wentylacyjnych na półkach sklepowych ciężko jest samemu dobrać właściwy produkt do własnych potrzeb indywidualnych. Naszymi wyborami często kierują przypadkowe emocje. Naszym celem jest pomóc Klientowi we właściwym wyborze produktu, aby w całości spełnił jego oczekiwania.

 

Dlatego stworzyliśmy poradnik 4 KROKI ZDROWEJ WENTYLACJI

W czterech prostych krokach możesz w każdej chwili obliczyć jaki wentylator zapewni Twojemu pomieszczeniu skuteczną wentylację.

Poradnik możesz mieć zawsze pod ręką ponieważ jest umieszczony nie tylko w katalogu, ale i na pudełku każdego z wentylatorów marki VENTIKA, jak również na www.twojazdrowawentylacja.pl oraz www.ventika.pl

 

I. WYBIERZ POMIESZCZENIE

Wybierz z listy swoje pomieszczenie, do którego kupujesz wentylator. Przy każdej ikonce jest cyfra, określająca minimalną krotność wymiany powietrza, zapewniającą zdrową wentylację.
II. OBLICZ KUBATURĘ

Teraz oblicz kubaturę pomieszczenia, w którym będzie pracował.
III. OBLICZ WYDAJNOŚĆ

Pomnóż teraz cyfrę wybranej ikony pomieszczenia przez wynik otrzymany z obliczenia kubatury, a otrzymasz potrzebną wydajność wentylatora.
IV. PORÓWNAJ WARTOŚCI

Na koniec porównaj otrzymany wynik z informacją o wydajności umieszczoną na opakowaniu wentylatora. Jeśli Twój wynik jest mniejszy lub równy - masz w rękach właściwy wentylator!
UWAGA: Należy pamiętać, iż w przypadku montażu wprost do komina wentylacyjnego możemy zastosować wentylator osiowy, jeśli jednak od wentylatora do komina wentylacyjnego prowadzi w poziomie kanał o długości ponad 1,5m - należy wybrać wentylator kanałowy - o większym sprężu.

Kiedy już określimy odpowiednią wydajność, możemy zastanowić się jakie opcje dodatkowe będą nam przydatne. Są one oznaczone na opakowaniach wentylatorów poniższymi ikonami:

 

Gratulujemy właściwego wyboru!

uwaga !

Uwaga ! W okresie świateczno noworocznym zamówienia złożone po godzinie 12:00 dnia 20.12.2019 będą realizowane po 03.01.2020 

 • wentylatory

  Najlepsze

  wentylatory 

 • Nawiewniki Okienne

  Nawiewniki Okienne ! Największy wybór , Najlepsze ceny, Montaż 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl